Czasopismo

Interesujący list

DZIECKO W „PRAWDZIE”

Mój bardzo drogi Pastorze!

Przesyłam Ci zdjęcie mojego dziecka wraz z życzeniami najszczęśliwszego Nowego Roku. Mam nadzieję i wierzę, że rok ten „przyniesie w Chrystusie to, co ma być”.

Myślę, że możesz być zainteresowany historią tego dziecka, gdyż zdaje się ono potwierdzać teorię, że dzieci „w Prawdzie” są lepsze od innych. Gdy rodziły się moje starsze dzieci, miałam otoczenie, które w znacznym stopniu odpowiadało temu, co zalecasz w VI tomie. Są one bardzo dobrymi dziećmi, a córka niedawno poświęciła się Panu.

Około piętnastu miesięcy przed urodzeniem mojego najmłodszego, ukochanego dziecka przeczytałam „Boski Plan Wieków”, bardzo się nim uradowałam i natychmiast oddałam się Panu. Podobnie też postąpił mój mąż. Od tamtego czasu do urodzin dziecka dwa razy się przeprowadzaliśmy. Za drugim razem do namiotu, ponieważ nie było domu. Roboty drogowe naraziły mnie na ogromne i nieustanne hałasy. W czasie wybuchów, przed którymi nas nie ostrzegano, namiot był wprost zdmuchiwany. Potem nastały potężne śniegi, które całkowicie zgniotły nasz namiot, zmuszając nas do brodzenia w nocy w półmetrowych zaspach! Starałam się godnie znosić te uciążliwości i uśmiechać się, choć wszystko szło nie tak, jak powinno. Tymczasem siła Prawdy okazała się potężniejsza, niż mogłam przypuszczać, gdyż chłopiec, który się w tych warunkach urodził, ma najlepszy charakter ze wszystkich moich dzieci. Jest zupełnie pozbawiony samolubstwa. Zauważyły to inne osoby i tak się do mnie o nim wyraziły.

Gdy się urodził, miałam jeszcze jedno trudne doświadczenie. Jego rączka była sparaliżowana i zwisała bezwładnie. Wiedziałam, że nadchodzą „czasy naprawienia”, ale trudno mi było sobie powiedzieć: „Niech się dzieje wola Twoja”. Gdy jednak słowa te pewnego razu wyrwały się z głębi mojego serca, jeszcze tej samej nocy chłopiec poruszył rączką. Teraz ma obydwie tak samo sprawne. Mam nadzieję, że nie zabrałam Ci zbyt wiele czasu.

Pozostaję Twoją siostrą w Chrystusie.
Eleanora I. Childe, British Columbia

The Watch Tower, 15 marca 1915, R-5657

Poprzednia strona Następna strona